19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Begaj priti kolonelin turk Zorlu Topaloglu

Begaj-kolonelin turk Zorlu TopalogluKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur sot, komandantin e Detashmentit të Përbashkët Rajonal të Jugut (JRD) të KFOR-it, kolonelin Zorlu Topalo?lu, me të cilin për situatën e përgjithshme në Malishevë situatën e sigurisë, situatën me ethet hemorragjike dhe çështje të tjera me rëndësi që kanë të bëjnë me Malishevën.

Kryetari Begaj e ka njoftuar komandantin e JRD-së, kolonelin Topalo?lu me situatën e përgjithshme në Malishevë, e ku të dytë, u pajtuan se situata e sigurisë në Komunën e Malishevës, është e qetë dhe stabile. Edhe fushata elektorale, në aspektin e sigurisë së përgjithshme, u vlerësua e mirë, pa incidente.

Më pas, Begaj, e njoftoi ushtarakun turk, edhe me situatën epidemiologjike në Komunën e Malishevës, sa i përket etheve hemorragjike, krime kongo (EHKK), e njoftoi me angazhimin e komunës në këtë drejtim, pastaj me numrin e të infektuarve, ku sipas të dhënave, deri m tani, gjatë këtij viti janë infektuar dy persona, por për fati ne mirë të tyre, të dytë janë jashtë rrezikut për jetë.

Begaj e Topalo?lu, biseduan edhe për bashkëpunimin mes Komunës së Malishevës dhe KFOR-it, bashkëpunim i cili u vlerësua i mirë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

Itali-Shqipëri, formacionet e mundshme

Kampionati Evropian nis sonte me duelin Gjermani-Skoci me fillim nga ora 21:00. E nesër në mbrëmje do të luajë Kombëtarja e Shqipërisë ndaj Italisë. Italianët janë...

Lajmet e Fundit