5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Thaçi vazhdon të shpresojë se ai do të jetë mandatari

Thaci14-17aKryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, vazhdon të shpresojë se do të jetë ai që do ta formojë Qeverinë e re, raporton KTV.

Ai po pret certifikimin e rezultateve nga KQZ-ja dhe një përgjigje të Gjykatës Kushtetuese, pas pyetjeve që i parashtroi presidentja e pastaj ta formojë kabinetin qeveritar.

Në mbledhjen e Qeverisë janë miratuar kryesisht vendime që kanë të bëjnë me mbrojtjen e burimeve ujore, të cilat përdoren për pije nëpër Kosovë.

Kabineti qeveritar ka emëruar Lulzim Sylën kryeinspektor të Inspektoratit të tregut.

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Lajmet e Fundit