16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Therje me thikë në Prizren, dy të lënduar dhe tre të arrestuar

Dy persona janë lënduar gjatë një rrahje në Prizren.

Njëri prej tyre është therur me thikë ndërkaq, i dyti ka marrë lëndime gjatë rrahjes.

Policia ka arritur tre të dyshuar.

Raporti i Policisë

Raportohet se në lokacionin e lartshënuar në një kafiteri ka ndodhur një rrahje në mes pesë personave meshkuj K/Shqiptarë. Gjatë rrahjes është përdorur dhe një mjetë i mprehtë (thikë). Si pasojë e rrahjes është i therur një person dhe një tjetër ka pësuar lëndime trupore të cilët janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Me datë,08.03.2019, njësiti policor ka arritur të identifikojë dhe të arrestojnë tre (3) dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, të cilët pas intervistimit në prani të avokateve mbrojtës me vendimin e prokurorit, dërgohen në qendrën e mbajtjes.

Superliga rikthehet me disa duele interesante

Skuadrat elitare të vendit tonë, rikthehet këtë mesjave me ndeshjet e javës së shtatë. Kjo xhiro nis sot pasdite me dy duelet Fushë Kosova-Ballkani, Gjilani-Liria...

Reagon Kurti: Dënojmë këtë sulm kriminal e terrorist

Vrasjen e policit të Kosovës e ka konfirmuar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.  Ai në Facebook ka shkruar se rreth orës 3 të...

Lajmet e Fundit