15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

“Thesari”, gjykata lë në burg nipin e Bitrajt

KlevisGjykata e Apelit ka vendosur të lërë në burg Klevis Bejtajn, përgjegjës për vjedhjen e 713 milionë lekëve në Bankën e Shtetit. Ajo ka lënë në fuqi vendimin për ‘arrest me burg’ të Gjykatës së Shkallës së Parë.

Klevis Bejtaj, 27 vjeç, nipi i Ardian Bitrajt, doli sot para Gjykatës së Apelit, ku mori masën për qëndrimin në burg. Ai është arrestuar me akuzën e “moskallëzimit të krimit”, sepse ka pasur dijeni për vjedhjen që Bitraj kishte bërë në Thesarin e Shtetit.

Përfshirja e 27-vjeçarit në këtë supervjedhje është faktuar nga disa elementë të hasur nga prokuroria gjatë hetimeve.

Sipas tyre, Klevis Bejtaj, ishte në dijeni të vjedhjes, pasi është fiksuar nga kamerat duke pritur në makinë jashtë ambienteve të thesarit, dajën e tij, Ardian Bitraj, teksa ky i fundit dilte me shumën e parave të vjedhura.

Më Shumë

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë. Me...

Zogaj për degën e Gjykatës në Dragash: Të kthjellet, ose të mbyllet

Gjatë prezantimit të raportit të punës për tremujorin e parë të 2024-ës, kryetarja e Gjykatës në Prizren, Shpresa Emra mori kritika për degën në...

Lajmet e Fundit