17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Totaj bën homazhe për dëshmorin e kombit Remzi Ademaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të Komunës së Prizrenit, bënë homazhe sot, në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për nder të 24 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj, me nofkën e luftës “Komandant Petrit Kodra”.

Kryetari Totaj, me këtë rast, tha se Petriti ishte dhe do të mbetet një ndër patriotët, ideologët, luftëtarët dhe komandantët më të shquar të Kosovës./ PrizrenPress.com

May be an image of 1 person

May be an image of 11 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Zelensky publikon fotografi nga qyteti i çliruar i Lymanit, ato tregojnë se si rusët shkatërruan gjithçka

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka publikuar një sërë fotografish në rrjetet sociale në qyteti Lyman që është çliruar së fundmi. Qëllimi i postimit të fotografive...

Murati: Deri tani kemi alokuar 60 milionë euro për rrymën, çmimi për kilovat është më i lirë se në Shqipëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se rrymën e kanë subvencionuar me 60 milionë euro deri tani nga...

Lajmet e Fundit