18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Totaj: Beteja e Kabashit nuk do të harrohet kurrë

Është shënuar 25 vjetori i Betejes së Kabashit.

Kryetari i Prizrenut, Shaqir Totaj, tha se dëshmorët e kësaj beteje nuk do të harrohen kurrë.

“Më 17 mars të vitit 1999, në bjeshkët e Kabashit u zhvillua njëra nga betejat më heroike të UÇK-së – “Beteja e Kabashit”.”

“Për nder të 25 vjetorit të kësaj beteje të lavdishme, sot, së bashku me familje të të rënëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta, zyrtarë komunalë, qytetarë dhe aktivistë kombëtarë e ish luftëtarë të kësaj zone, morëm pjesë në një organizim, në sheshin e Dëshmorëve në fshatin Korishë, ku, përkujtuam vlerën dhe kontributin e 6 dëshmorëve e të të rënëve të tjerë të kësaj pjese, në luftën për çlirim e liri”.

“Kujtimi për ta nuk do të shuhet kurrë! Lavdi!”

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1873 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit