11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Tri herë kampioni i Kosovës bie nga Superliga

Klubi i futbollit, Feronikeli matematikisht është larguar nga Superliga e Kosovës.

Klubi nga Drenasi ishte pjesë e Superligës që nga sezoni 2012-13, ku u inkuadruan nga Liga e Parë.

Gjatë kësaj periudhe Feronikeli u shpall tri herë kampion i Kosovës, në sezonin 2014-15, 2015-16 dhe 2018-19.

Nikli përveç tre titujve, ka fituar edhe dy herë Kupën e Kosovës dhe njëherë Superkupën.

Pas humbjes së sotme ndaj Llapit, në kuadër të xhiros së 30-të, edhe matematikisht ka rënë në Ligën e Parë, pas 10 vjetëve.

Ndryshe, Feronikeli kishte probleme të mëdha financiare, ku madje është larguar edhe presidenti Naser Rama, gjatë janarit, ku më pas këtë pjesë të stinorit pranveror, Nikli është paraqitur me lojtarë të rinj

Feronikeli pas 30 ndeshjve ka grumbulluar vetëm 12 pikë. /Klankosova.tv

Më Shumë

Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Ndryshimi i mbiemrave nga shqiptar në mbiemra turq është kthyer në një fenomen tek banorët e Prizrenit në Kosovë. Kjo vihet re te të rinjtë...

Kurti nënshkruan marrëveshje prej 400 milionë eurosh me BERZH-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një marrëveshje me presidenten e BERZH-it, Odile Renaud Basso. Kurti në platformën X ka bërë të ditur se ky...

Lajmet e Fundit