7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Kryetari i Prizrenit uron komunitetin turk për ditën e tyre

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar komunitetin turk në Kosovë për Ditën e Sovranitetit Kombëtar dhe Festën e Fëmijëve të tyre, raporton PrizrenPress

“Sot më 23 Prill komuniteti turk në Republikën e Kosovës festojnë ditën e tyre, të gjithë qytetarëve të komunitetit turk i uroj nga thellësia e zemrës për ditën e tyre. Poashtu, Republika e Turqisë sot ka festë kombëtare, populli mik turk sot festojnë Ditën e Sovranitetit Kombëtar dhe Festën e Fëmijëve”, thuhet në urimin e tij.

“Bashkëjetesa mes komuniteteve diverse në Prizren është vlerë e shtuar e qytetit tonë, prandaj sot festojmë dhe gëzojmë bashkë me komunitetin turk që jetojnë në Kosovë. Urimet më të sinqerta për ju!”. / PrizrenPress.com

May be an image of text

Më Shumë

KPF-ja e rekomandon Kuvendin e Prizrenit që të bëjë bartjen e mjeteve për vitin 2024

Në mbledhjen e sotme të Komitetit për Politikë dhe Financa në Komunën e Prizrenit, u shqyrtua dhe diskutua pika e rendit të ditës lidhur...

Aksident mes dy veturave në Malishevë, lëndohen dy persona

Një aksident mes dy veturave në Bellanicë të Malishevës ka ndodhur mesditën e sotme, ku dy persona kanë mbetur të lënduar. Rastin për Klankosova.tv, e...

Lajmet e Fundit