-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në një informacion ku shpjegon se largimi i portugezit nga Manchester United ishte pika kulmore e distancimit.

Sipas gazetës së lartpërmendur, CR7 i ka dhënë agjentit të tij ultimatumin e mëposhtëm.”Ose më merr Bayern ose Chelsea ose do të ndahemi”.

Përfaqësuesi do t’i përgjigjej me “je i çmendur”. Përfundimisht, Ronaldo u largua për te Al Nassr të Arabisë Saudite.

Thuhet gjithashtu në “El Mundo” se të dy kishin disa fërkime që kur Cristiano u largua nga Real Madrid.

Lojtari donte të ishte një agjent i lirë për të qenë në gjendje të balanconte pagën e tij me atë të Leo Messi-t, por Mendes e këshilloi atë të qëndronte në klubin e bardhë.

“Qëndro te Real Madrid. Nëse largohesh do të jetë më keq”, mesohet t’i ketë thënë agjenti Ronaldo-s asokohe.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Pas sherrit të bujshëm, Cllevio dhe Noizy fotografohen së bashku

Pak kohë më parë u rrethuam nga lajmet pët përplasjet mes reperit Noizyt dhe mbretit të Tik Tok Cllevios, ku veç dhunës nga njëri...

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Lajmet e Fundit