-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Kamionë me arkivole për ushtarët rusë” shihen në qytetin ukrainas Khrustalnyi

Një gazetar ukrainas ka shpërndarë një video, ku shihet sesi një kamion mbushet me arkivole të përgatitura për ushtarët e mobilizuar rusë.

Denys Kazanskyi postoi videon nga qyteti i pushtuar ukrainas Khrustalnyi në rajonin e Luhanskut, transmeotn Telegrafi.

Reklama

Moska mëton të marrë nën kontroll tërë Luhanskun dhe rajonin fqinj Donetskun, por deri më tani ka pësuar humbje shumë të mëdha si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake.

E Kievi vazhdimisht thekson, se nuk do të lejojnë që as edhe një pëllëmbë e territorit të Ukrainës të ndahet dhe t’i bashkohet Rusisë.

Madje presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky vazhdimisht i bën thirrjeve vendeve perëndimore, që t’i dërgojnë sa më shumë armë që t’i kundërvihen rusëve. /Telegrafi/

Më Shumë

Prizren: Arrestohet një person që ka ushtruar dhunë ndaj të miturës më të cilën bashkëjeton dhe kanë fëmijë

Është arrestuar nga Policia e Kosovës një person në Prizren i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës së mitur kosovare. Sipas policisë...

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Lajmet e Fundit