19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

UPZ demanton LDK-në

UPZ-objektiMenaxhmenti i UPZ-së ka demantuar akuzat që LDK-ja i ka bërë në drejtim të këtij institucioni.

“Reagimi i LDK-së rreth vizitës dhe ligjëratës së Kadri Veseli nuk është aspak parimor. Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren është institucion akademik apolitik. Ligjëratat e liderëve politik janë të mirëpritura, si çdo kund në botë”.

“ Sot mbajti një ligjëratë me temën “Integrimet Evropiane dhe sfidat drejt saj” edhe zv.kryetari i PDK-së, z. Kadri Veseli, si lider politik dhe ekspert në fushën e integrimeve evropiane, i cili është para përfundimit të doktoraturës në Universitetin e Lubjanës. Pjesëmarrja e studentëve ishte në bazë të vullnetit të lirë”

“Universiteti Publik “Ukshin Hoti” është i hapur për bashkëpunim për të gjitha subjektet pa përjashtim”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryeministri Kurti përkujtoi 27 martirët e Tusuzit

Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e nisi me homazhe në qytetin e Prizrenit, duke vendosur kurora me lule tek...

Peci: Bujqit e Rahovecit deri më tani janë përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, po qëndron në Rahovec në shënim të Ditës së Verës ku së bashku me përfaqësues...

Lajmet e Fundit