11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

UPZ lidh marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Nacional në Chungnam të Koresë

Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren ka lidhur marrëveshje për bashkëpunim me Universitetin Nacional në Chungnam të Koresë, Fakultetin e Agrikulturës dhe Shkencave të Jetës, Divizioni i Shkencave të Kafshëve/ produkteve të qumështit.

Marrëveshja është nënshkruar nga Rektori i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, Prof. Asoc. Dr. Ismet Temaj dhe nga Dong Il Jin, Ph.D. Dekan në këtë fakultet.

Marrëveshja është lidhur të hënën gjatë vizitës që po zhvillon rektori Temaj në Kore.

Në marrëveshje parashihet shkëmbim i profesorëve, studentëve, trajnime të stafit administrativ, studime të përbashkëta, përkrahje të UPZ, sidomos për Fakultetin e Shkencave të Jetës, drejtimin e Agrobiznesit në UPZ.

Rektori Temaj ishte i shoqëruar nga profesori i UPZ, Prof. Asoc. Dr. Shukri Maxhuni dhe z. Përparim Avdullahu, përkthyes në UPZ.

Më Shumë

Pas publikimit në media i kërkuari për ngacmim në Prizren vetëdorëzohet në polici

Policia e Kosovës  ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të lokalizuar vendndodhjen e një personi të dyshuar për ngacmim, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi...

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit