18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Urimi i PK-së për festën e Kurban Bajramit

PK-logooPartia Konservatore e Kosovës ka uruar besimtarët islam për festën e Kurban Bajramit . “Me rastin e Kurban Bajramit urojmë te gjithë qytetarët  e Kosovës që ketë festë të madhe të kalojnë në paqe, lumturi, mirëqenie dhe dashuri familjare.

Me ketë rast urojmë që vlera emblematike e kësaj feste – sakrifica në emër të Krijuesit për njeriun dhe të mirën e përgjithshme të jetë udhërrëfyese në jetën tonë. Urojmë që kjo vlerë, edhe në këto ditë të përpjekjeve të popullit tonë për ndryshimin e situatës, të shërbej si frymëzim për përmirësimin e gjendjes sonë.

Në ketë festë të madhe lutjet dhe ndjenjat  tona janë me familjet e dëshmorëve, jetimët, skamnorët dhe te sëmurit”, thuhet në urimin e PK-së/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Haradinaj viziton familjet e dëshmorëve në Malishevë: Investimi më i mirë jetësor është ai për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në Malishevë me shumë miq e bashkëluftëtarë. Ai është shprehur se investimi më...

Lajmet e Fundit