11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Ushtrojnë dhunë psiqike ndaj nuses së djalit të tyre në Prizren, intervistohen vjehrrit

Një femër ka raportuar se në vazhdimësi ka dhunë psikike nga vjehrrit e saj.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 14:30, në Prizren.

Tutje bëhet e ditur se viktimës i është ofruar tretman mjekësor dhe me rekomandim të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se në vazhdimësi ka dhunë psikike nga vjehrrit e saj. Në lidhje me rastin janë intervistuar të dyshuarit kosovarë. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor dhe me rekomandim të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /

Më Shumë

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Lajmet e Fundit