11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman.

Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore dhe u tërhoqën zvarrë për disa qindra metra në Recklinghausen, Gjermani.

Sipas policisë, një 10-vjeçar ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes ndërsa një tjetër 9-vjeçar ka pësuar lëndime dhe është dërguar në spital.

Sipas ministrit të Brendshëm të NRW, Herbert Reul (CDU), djali është në gjendje të rëndë, por jashtë rrezikut për jetë, raporton bild.

“Djaloshi aktualisht nuk është më në rrezik për jetën pas një operacioni kirurgjik”, njoftoi policia gjermane.

Rruga midis Gladbeck-West dhe stacionit kryesor, Recklinghausen vazhdon të mbetet e mbyllur pas aksidentit të së enjtes mbrëma.

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit