18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Vdekja e familjes 5-antarëshe në Suharekë-çfarë raportuan mediat zvicerane?

Radio Televizioni i Zvicrës (RTS) në gjuhën frenge ka raportuar për vdekjen e pesë anëtarëve të familjes Sadiku në një aksident trafiku që ndodhi të dielën pasdite në fshatin Duhël të Suharekës.

Në artikullin e publikuar sot në uebsajtin e saj, RTS ka theksuar se familja Sadiku jetonte në zonën e qytetit Reinach të kantonit Aargau në Zvicër. Madje, në titullin e lajmit të publikuar nga mediumi publik zviceran shkruhet: “Pesë persona që jetonin në Zvicër vdesin në një aksident në Kosovë”.

“Një aksident rrugor i mori jetën pesë anëtarëve të një familje të dielën në jugperëndim të Kosovës. Viktimat, që jetonin në Zvicër, kishin shkuar me pushime në Kosovë”, raporton RTS.

Po ashtu, Radio Televizioni i Zvicrës raporton se presidenti kosovar Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime të afërmëve të familjes, përmes një shkrimi në Facebook. /Insajderi.com

Më Shumë

“Nuk foli me Bardhin shkaku i Sarës”, Arta Kabashi tregon arsyet

Këngëtarja Arta Kabashi, ka qenë e ftuara e radhes në emisionin “Era Verë”. Ajo gjatë këtij emisioni ka folur shumë çka, duke u ndalur kështu...

U nderua Dr. Vlora Ukimeri

Spitali i Përgjithshëm “Prim.Dr.Daut Mustafa”në Prizren, të mërkurën, ka mbajtur akademi përkujtimore për të nderuar jetën dhe veprën e dr. Vlora Ukimeri, neonatologe. Akademia përkujtimore...

Lajmet e Fundit