0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Vdes aktori Dennis Farina

Dennis FarinaDennis Farina, ish polic i Çikagos i cili uniformën e tij e ndërroj me rolin legjendar të policit në televizion, ka vdekur sot në një spital në Arizona.

Farina ka vdekur si pasojë e mpirjes së gjakut në mushkëri, ka njoftuar publicistja e tij, Lori de Val. Aktori vdiq në moshën 69 vjecarë.

Farina ishte lindur në Çikago në vitin 1944

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Dëshmitari thotë se këmbimi i pronës me Komunën e Prizrenit, ka qenë në interes të dy palëve

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, në gjykimin ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, Arben dhe Shqipron Krasniqi, të akuzuar për korrupsion, dëshmitari...

Lajmet e Fundit