22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Çitaku demanton: Franca nuk jep azil!

Vlora CitakuuMinistrja e Integrimeve, Vlora Çitaku po ka shumë punë këto ditë, pas lajmeve se mijëra kosovarë po kërkojnë azil në Evropë, duke shfrytëzuar rrugë të ndryshme, kryesisht përmes Hungarisë.

Ajo ka ftuar për nesër një konferencë bashkë më ambasadoren franceze, e që bashkërisht do të demantojnë një lajm,transmeton Orainfo

“Ftoheni të merrni pjesë në Konferencën për media të organizuar nga Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku dhe Ambasadorja Franceze në Kosovë, znj. Maryse Daviet për të demantuar lajmet se “Franca i’u jep azil kosovarëve”, thuhet në një njoftim të MIE-së.

Më Shumë

Kurti lavdëron DokuFestin: Do të më shihni sërish në Prizren – magjia rifilloi

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se DokuFest, që ka nisur mbrëmë, është ngjarja më e madhe kulturore ndërkombëtare në Kosovë. Ai aka thënë se DokuFest...

Zhduket një vajzë e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar në polici nga nëna e saj. “Ankuesja femër kosovare ka informuar se vajza e saj...

Lajmet e Fundit