17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Vdes avokati Zef Delhysa nga Prizreni

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar se ka humbur anëtarin e saj, avokatin Zef Delhysa.

Oda e Avokatëve të Kosovës të premten i shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Varrimi i të ndjerit, do të bëhet sot në ora 14:00 në varrezat e qytetit në Prizren.

“Avokati Zef, u lind me 20.02.1942, në Prizren. Fakultetin Juridik e kishte përfunduar në Universitetin e Prishtinës në vitin 1968, ndërsa Provimin e Jurisprudencës e kishte dhënë në Prishtinë në vitin 1972”, thuhet në njoftim e OAK-ut.

 

 

“Avokati Zef, ushtroi profesionin e avokatit, që nga viti 1973 me seli të zyrës në Prizren, njëherit ishte ndër avokatët e parë të regjistruar në regjistrin e Odës së Avokatëve të Kosovës”.

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit