0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vdes gjinekologu i njohur nga Dragashi

Oda e Mjekëve të Kosovës njofton për vdekjen e specialistit të gjinekologjisë dhe obstetrikës, Zulj?efir Jonuzi.

OMK njofton se Dr. Jonuzi i shërbeu qytetarëve si mjek i përgjithshëm në Dragash, deri në vitin 1988 e më pas në Spitalin Rajonal të Prizrenit si specialist i Gjinekologjisë dhe Obestrikës deri në pensionimin e tij.

Njoftimi i plotë i OMK-së:

Ndahet nga jeta Dr. Zulj?efir Jonuzi, 07.11.1955- 09.12.2022.

Dr. Jonuzi me prejardhje nga fshati Rapçë, Dragash ishte specialist i gjinekologjisë dhe obstetrikës.

Në vitin 1980 diplomoi në Fakultetin e Mjekësisë në Prishtinë ndërsa specializimin për Gjinekologji dhe Obstetrikë e përfundoi në vitin 1903, në Fakultetin e Mjekësisë, në Beograd.

Dr. Jonuzi i shërbeu qytetarëve si mjek i përgjithshëm në Dragash, deri në vitin 1988 e më pas në Spitalin Rajonal të Prizrenit si specialist i Gjinekologjisë dhe Obestrikës deri në pensionimin e tij.

Oda e Mjekëve të Kosovës i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Më Shumë

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit