19.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Vedat Muriqi kërkon sonte suksesin historik

Në Sevilla, Ath. Bilbao dhe Mallorca do të dikutojnë trofeun e parë sezonal në Spanjë, me të dyja skuadrat që do të vendosen përballë, për herë të parë në histori në finalen e Copa del Rey.

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

Një ndeshje vërtet interesante, me baskët të cilët do të luajnë finalen numër 40 në histori, dy më pak se Barcelona, teksa skuadra e Valverde-s rikthehet në finale pas sezonit 2020-2021.

Në krahun tjetër, Mallorca rikthehet në finale pas shumë vitesh pritje, pas më shumë se dy dekadash, pas sezonit 2002-2003 që në fakt mbart shumë kujtime të bukura pasi është suksesi i vetëm në Copa del Rey ndaj Recrativo Huelva, ndërsa kjo do të jetë finalja e katërt në histori.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi do të kërkojë trofeun historik në karrierën e tij dhe pritet të luajë një rol të madh tek skuadra e tij.

Ky takim luhet me fillim nga ora 22:00.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Ofertat vlejnë vetëm me këto data Bajramit E SUPER OFERTA 05.04- 10.04! Bajramit Shfletoni fletushkën e ofertes s? Bajramit Bajramit 109 Bajramit 3.09 aqe Bajramit 1557?3? Troffy Faqe RC"

Më Shumë

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Rrebeshet e shiut në Rahovec, komuna publikon numrat që duhet t’i kontaktojnë qytetarët

Komuna e Rahovecit është deklaruar pas rrebeshevee të mëdha të shiut që ishin sot atje. Në njoftimin e lëshuar në Facebook thuhet se ujërat e...

Lajmet e Fundit