6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovës, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve të planifikuara në rrjetin elektrik në disa vende do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

 

Rajoni i Prizrenit

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Data e punimit: 30-10-2020

1.

Në TS 35/10 kV Pirana  do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hasi 2   (kodi:30034003) prej orës 09:00 – 12:00  dhe 13:00-16:00

Vendet:.  Fshatrat: Bregu i Drinit, Dedaj, Kabash i Hasit, Krajk (një pjesë), Kushnin, Lubizhdë e Hasit, Lukinaj (një pjesë) dhe Romajë.

Arsyeja: Pastrimi i linjave shperndarese nga vegjetacioni

2.

Nga TS 110/10kV Prizren 3 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kamenica  (Kodi :31000029) nga ora 12:00 – 12:30

Vendet: Rrugët: 101 Enver Hadri, 130 Beslidhja (një pjesë), 15 Faik çabrati (një pjesë), 17 Mbreti Gent, 18 Beteja e Pashtrikut, 196 Aleks Buda, 205 Janina, 206 Arta, 208 Flamuri, 222 Ali Pashë Tepelena (një pjesë), 239 Luj Pasteri, 240 Petro Marko, 35 Skender Latifi, 37 Verrat e Llukës, 38 Afrim Bytyqi, 40 Ismail Qemajli, 41 Lasgush Poradeci, 42 Ismet Gashi, 49 Aziz Kelmendi, 51 Jashar Salihu, 54 Enkelejt, 55 Sadik Ramë Gjurgjeviku, 65 Brigadat, 7 Ismail Kryeziu, Arban, Jeta e Re, Përparimi dhe Tranziti (një pjesë), Fshatrat: Petrovë (një pjesë) dhe Rrallinë (një pjesë).

Arsyeja: Energjizimi i TS beteja e pashtrikut.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Lajmet e Fundit