13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Veseli ligjeron para studetëve të UPZ-së

kadri-veseliNënkryetari i PDK-së Kadri Veseli, ka mbajtur sot një ligjëratë para studentëve të UPZ-së me temën “Integrimet Europiane dhe sfidat drejt saj”.
Ai para studentëve foli për zgjerimin BE-së

“Në kohën kur të gjithë vendet mendonin të integroheshin në BE, vendit tonë ju imponua lufta për pavarësi”, tha Veseli.

“Sot ky shtet i ri , po punon të investojë në infrastrukturë në të gjitha fushat për të trasuar rrugën drejt BE-së”.

Kadri Veseli i shoqëruar edhe nga kandidatët për deputet në kuvendin e ri të Kosovës , kanë vizitur edhe thertoren e qytetit.

Më pas nënkryetari i PDK-së dhe ekipi i tij, i bënë një vizitë edhe QKMF-së së Prizrenit, ku nëpërmjet një dokumentari , u njohën me sukseset që ka arritur ky institucion shëndetsorë.

“Kabineti i Hashim Thacit, do të vazhdojë investimet në këtë sector”.

Vizita e nënkryetarit të PDK-së ka përfunduar në degën e këtij subjekti në Prizren, ku PDK-së së Prizrenit, iu bashkangjitën 124 të rinjë”./RTK/

 

Më Shumë

Rrebeshet e shiut në Rahovec, komuna publikon numrat që duhet t’i kontaktojnë qytetarët

Komuna e Rahovecit është deklaruar pas rrebeshevee të mëdha të shiut që ishin sot atje. Në njoftimin e lëshuar në Facebook thuhet se ujërat e...

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Lajmet e Fundit