23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Vetaksident në Lez të Prizrenit, katër të lënduar

Katër persona kanë marrë lëndime në një vetaksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Lez të Prizrenit.

Policia njofton se vetksidenti ka ndodhur për shkak mospërshtatjes së shpejtësisë së veturës .

Njoftimi i policisë

Ka ndodhë një aksident trafiku me lëndime ku i përfshirë ka qenë një automjet civil me targa të huaja. Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur kur drejtuesja e automjetit femër kosovare duke mos përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës humb kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe del jashtë rruge dhe bie në një puset betoni. Si pasojë e aksidentit lëndime pësojnë katër pasagjerët të cilët pas ndihmës mjekësore lirohen për mjekim shtëpiak.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Gruaja në Prizren pret venat pasi u grind me bashkëshortin që s’e la të shkojë te motra e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të dielën në Prizren, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Burimet e Gazetës Sinjali...

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij. Gëzimin që pati...

Lajmet e Fundit