16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Vetëm në këto raste lejohet të mos bartni maskën

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës janë marrë vendime të reja lidhur me masat kundër Covid-19.

Një nga to mbetet edhe bartja obligative e masës, duke përjashtuar disa raste.

Këto janë masat e reja antiCOVID-19 (Dokument)

Në pikën 11 të këtij vendimi tregohet qartë se për cilat raste bëhet fjalë.

“Gjatë ngasjes së automjetit vetëm apo me anëtarët e ngushtë të familjes, gjatë vrapit dhe çiklimit, gjatë ecjeve jashtë zonave të banuara dhe jo në grupe me më shumë se 4 persona të të njëjtës familje“.

Firma “Lona Al- Plast” në Prizren shpall konkurs për vende të lira të punës

Më Shumë

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Lajmet e Fundit