8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Vetëvendosje para kuvendit, kundër projektligjit për amnisti

Vetevendosje, logoDhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosjes kanë qëndruar gjatë tërë natës para hyrjes së Kuvendit të Kosovës për të kundërshtuar miratimin e projektligjit për amnisti.

Ndërkohë, sot para hyrjes së Kuvendit të Kosovës, ata kanë vendosur shkrime të gazetave dhe fotografi të ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë këtyre viteve në veri të Mitrovicë, ku shkruan amnistohen.

Ndryshe, në ora 9.00 mediave do t’i drejtohet nënkryetari i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti, i cili pritet të flas për këtë aktivitet.

Më Shumë

SBAShK-u planifikon t’i dërgojë mbi 400 mësimdhënës në deti

Qershori do të nis me pushime në bregdetin shqiptar për qindra mësimdhënës. Mbi 400 punonjës të arsimit pritet të dërgohen në deti nga Sindikata e...

S`ka rroga, ndërrimi i parë i punëtorëve të `Trepçës` bojkoton punën

Ndërrimi i parë i punëtorëve në Trepçë nuk kanë punuar sot për shkak se ende nuk i kanë marrë pagat e plota, njofton RTKlive. Disa...

Lajmet e Fundit