30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Reeker, sot në Kosovë

ReekerZëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit Philip T. Reeker sot do ta vizitojë Kosovën, ku pritet që të takohet me përfaqësues të lartë të institucioneve.

Gjatë vizitës në Kosovë, zëvendës-ndihmës sekretari Reeker pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve kosovare, si me kryeministrin Hashim Thaçi, presidenten Atifete Jahjaga, ministrin e Jashtëm Enver Hoxhaj si dhe krerët e partive opozitare të LDK-së dhe AAK-së.

Vizita e Reeker e cila do të fillojë nesër, do të zgjasë deri më 6 korrik, raporton KP

Më Shumë

Rexhep Selimi mbetet në paraburgim

Paneli i Apelit në Gjykatën Speciale ka marrë vendim për ankesën e ish-deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, për ndalimin e masës së paraburgimit. Paneli ka...

Nagavci: Kërcënimi i SBASHK-ut me grevë të përgjithshme me 1 shtator, është i papranueshëm

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci, kërcënimin e SBASHK-ut me grevë në fillim të vitit të ri shkollor e ka quajtur të papranueshëm, pasi me...

Lajmet e Fundit