2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Reeker, sot në Kosovë

ReekerZëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit Philip T. Reeker sot do ta vizitojë Kosovën, ku pritet që të takohet me përfaqësues të lartë të institucioneve.

Gjatë vizitës në Kosovë, zëvendës-ndihmës sekretari Reeker pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve kosovare, si me kryeministrin Hashim Thaçi, presidenten Atifete Jahjaga, ministrin e Jashtëm Enver Hoxhaj si dhe krerët e partive opozitare të LDK-së dhe AAK-së.

Vizita e Reeker e cila do të fillojë nesër, do të zgjasë deri më 6 korrik, raporton KP

Më Shumë

Kukësi përfshihet nga reshjet e borës, rrugët lehtësisht të kalueshme, disa fshatra pa energji elektike

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në qarkun e Kukësit, ku në zonat e thella malore trashësia shkon mbi 20 cm. Si pasojë disa...

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

Lajmet e Fundit