-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vonë

Skender Berisha

Trokiti e vona në xhamin e thyer

pak fresk me vend duke e kthyer
një orë e dy e plot duke i rrëknyer
me sa pak nxitim nisi një triler

trokëllima më therri anëepëranë
njësoj e vrazhdë qe sikur mbrëmë
nisi e u end trok kënd më kënd
shpirtit ndër ethe e me pak frymë

trokëlliu porta edhe rëndë zilefrikë
kush më kërkon moj në këtë korrik
sa shpejtë erdhi edhe shtroi frikë
kërkëlliu porta e vjetër mbeti një trik

trolashkë që trokëllin me padurim
më sëmboi veshët e lodhur në dyll
sa gjatë fëshfëriu në atë timin pyll
vonë e përtej vone asnjë ngushëllim

Skender Berisha

Më Shumë

Pas sherrit të bujshëm, Cllevio dhe Noizy fotografohen së bashku

Pak kohë më parë u rrethuam nga lajmet pët përplasjet mes reperit Noizyt dhe mbretit të Tik Tok Cllevios, ku veç dhunës nga njëri...

LDK-ja tërheq votat që Erion Veliaj të shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit

Anëtarët e LDK-së në Kuvendin e Komunës së Prizrenit, i kanë rënë pishman që kanë votuar për shpalljen “Qytetar Nderi” të kryebashkiakut të Tiranës,...

Lajmet e Fundit