15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell.

Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes, pritet të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente dhe zona të caktuara mund të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 13 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 22°C.

Januzaj në janar pritet të rikthehet në Ligën Premier

Adnan Januzaj ka mbetur te Sevilla përkundër se nuk bënë pjesë në planet e klubit spanjoll. Sulmuesi kosovar me pasaportë belge gjashtë muajt e fundit...

Vonesat e FIFA-s shqetësojnë SHBA-të për Kupën e Botës 2026

Edhe pse kjo ngjarje është ende gati tre vjet larg, Shtetet e Bashkuara kanë filluar të shqetësohen për Kupën e Botës 2026, të cilën...

Lajmet e Fundit