15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Një burrë i armatosur me katër pistoleta vrau dy persona dhe plagosi pesë të tjerë kur qëlloi mbi një turmë pas një ceremonie të diplomimit në shkollën e mesme në qytetin e Shteteve të Bashkuara të Richmond, Virxhinia, ka thënë policia, përcjell Bota sot.

Policia tha se arrestoi një të dyshuar, një 19-vjeçar, në lidhje me të shtënat të martën pranë një teatri ku ceremonia e diplomimit ishte zhvilluar ngjitur me kampusin e Universitetit të Commonwealth të Virxhinias.

I dyshuari ka të ngjarë të akuzohet për dy akuza për vrasje të shkallës së dytë, përveç veprave të tjera, tha në një konferencë shtypi shefi i përkohshëm i policisë Richmond Rick Edwards.Edwards e quajti sjelljen e sulmuesit “të neveritshme dhe frikacake”, pasi mosmarrëveshja e tij dukej se ishte vetëm me një person.

Të vdekurit ishin burra të moshës 18 dhe 36 vjeç, tha Edwards.

Aksident trafiku në Suharekë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa kanë kërkuar tretman mjekësor gjashtë persona. Njëri...

Rama këtë javë në Prishtinë dhe Beograd

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të te ketë një vizitë në Prishtinë dhe Beograd gjatë kësaj jave. Në të vërtetë, Rama do të ketë...

Lajmet e Fundit