17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Zafir Berisha: Mali i Zi nuk është shtet mik i Kosovës

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha thotë se Mali i Zi nuk është shtet mik i Kosovës.

“Mali Zi nuk është vend mik, siç e paraqesim për arsye të politikës ditore”, shkruan Berisha në Facebook.

“E vërteta duhet thënë edhe atherë kur nuk na pëlqen”, shkruan PrizrenPress.

Sipas tij, Mali Zi e ka njohur shtetësinë e Kosovës me 2008, “sepse shqiptarët kanë qen vendimtar me 2006 që të pavarësohet nga Serbia”.

“ Kështu që nëse kanë ndodhur veprime reciproke në të mirë të dy vendeve nuk mundur të harrohet se Mali Zi shtrihet në tokat shqiptare dhe malazezët janë ata që për një shekull kanë qenë aleat dhe pjesëmarrës direkt në luftërat gjenocidale sllave kundër shqiptarëve”.PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hendboll, Rahoveci fiton derbin interesant me Vushtrrinë

Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri të dielën është luajtur derbi i xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në...

Dalin rezultatet e studentëve të pranuar në konvikte

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka shpallur rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për  vitin akademik 2022/2023. Rezultatet janë publikuar në faqen e tyre...

Lajmet e Fundit