13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Zafiri në koalicion me LDK-në?

ZafiriiiiiKryetariu i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, në balotazh do të përkrah kandidatin e LDK-së, për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun. Marrëveshja në mes BD-së dhe LDK-së, pritet të nënshkruhet shumë shpejtë.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Berisha është pajuar që në balotazh të hyjë në koalicion me LDK-në. Sipas të njetit burim, ai ka marrë mbështetje edhe nga Kryesia që të hyjë në koalicion me LDK-në. “Shumë shpejt pritet që të nënshkruhet publikisht marrëveshja me LDK-në”.

Ndërkaq, Zafir Berisha, ka qenë i pamundshëm që të kontaktohet. Ai nga orët e mbrëmjes e ka mbyllur telefonin.

Një zyrtar i BD-së, ndërkaq me kusht anonimiteti tha se ende nuk është marrë vendimi se me cilën parti të shkohet në koalicion. “ Kryesia e ka autorizuar kryetarin dhe një grup të ekspertëve që të vazhdojnë negociatat”.

Bashkimi Demokratik, në zgjedhjet e 3 nëntorit ka dalë partia e tretë në Prizren. Për shkak të këtij rezultati PDK-ja dhe LDK-ja dëshirojnë që këtë subjekt politik ta kenë në balotazh./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Te Liria s’ka festë, lojtarët s’morën rroga as për Bajram

Kur klubi i futbollit Liria kishte rënë në duart e Rahman Kiçes, në Prizren ishte shtuar shpresa dhe optimizmi se më në fund ky...

Lajmet e Fundit