22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Vërmicë, kapen afër 7 kg narkotikë dhe mbi 600 fishekë

Kufiri ne vermicDogana e Kosovës në pikën doganore të Vërmicës ka arritur të parandalojë dy raste të tentim kontrabandimi me mallra të ndaluara. Në rastin e parë janë kapur gjatë tentim kalimit të kufirit mbi 6 kg substancë narkotike. Kurse në rastin e dytë oficerët doganorë parandaluan kontrabandimin e municionit, ku tek një shtetas kosovar u kapen mbi 600 fishekë të kalibrit 7,62.

“Në orët e pasditës Dogana dhe Policia kufitare kanë ndalur për kontrollë të përbashkët një veturë me targa të Kosovës, në të cilën udhëtonin dy shtetas të Kosovës.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e lartë përmendur, në brendësi të mbrojtësit të pasëm janë gjetur 9 pako substancë narkotike e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë. Pas matjeve është konfirmuar se sasia e përgjithshme ishte 6,8 kilogram. Personi i dyshuari është arrestuar nga ana e Policisë si dhe është konfiskuar automjeti”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Vetura godet këmbësoren në Prizren

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Malësi e Re në Prizren. Një veturë ka goditur një vajzë, e cila...

Deputeti ukrainas, me rezolutë në parlament, kërkon që Ukraina ta njohë Kosovën

Deputeti i Parlamentit të Ukrainës, Oleksiy Goncharenko, ka bërë të ditur se ka dorëzuar një rezolutë në parlamentin ukrainas, ku bëhet thirrje që Ukraina...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit