25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Zbulohet Banksy

banksyArtisti misterioz nga Britania e Madhe Banksy siç duket është kapur në kamera duke shikuar njërën nga veprat e tij në Nju Jork, raportojnë mediet britanike.

Një njeri me kapele dhe xhaketë të kaltër është fotografuar duke tentuar të rregullojë një “pikturë lëvizëse” në furgon që është pjesë e “ekspozitës” së tij njëmujore në Amerikë.

Disa gazeta britanike tani besojnë se ky person është Banksy, i cili kurrë nuk e ka treguar identitetin e tij. Besohet se emri i vërtetë i artistit është Robin Banks ose Robin Gunningham, por ajo që dihet për të sigurt është se ai vjen nga Bristoli i Anglisë.

Më Shumë

Sot mot me diell dhe vranësira – priten shkarkime rrufesh e breshër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende- vende do të...

Mbi dy milionë euro dëme të shkaktuara nga moti i keq në Dragash

Kuku i Dragashit është fshati që u godit më së shumti nga reshjet e mëdha të breshrit të 26 qershorit. Përpos pastrimit të fshatit, pjesa...

Lajmet e Fundit