12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Zbulohet Banksy

banksyArtisti misterioz nga Britania e Madhe Banksy siç duket është kapur në kamera duke shikuar njërën nga veprat e tij në Nju Jork, raportojnë mediet britanike.

Një njeri me kapele dhe xhaketë të kaltër është fotografuar duke tentuar të rregullojë një “pikturë lëvizëse” në furgon që është pjesë e “ekspozitës” së tij njëmujore në Amerikë.

Disa gazeta britanike tani besojnë se ky person është Banksy, i cili kurrë nuk e ka treguar identitetin e tij. Besohet se emri i vërtetë i artistit është Robin Banks ose Robin Gunningham, por ajo që dihet për të sigurt është se ai vjen nga Bristoli i Anglisë.

Më Shumë

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Producentja e Bondit kujton takimin me Amy Winehouse

Producentja e filmave “James Bond”, Barbara Broccoli, ka folur për takimin shumë pikëllues që kishte pasur me këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse për ta...

Lajmet e Fundit