17.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Zbulohet vendimi i qeverisë gjermane, futbolli rifillon pas datës 21 maj

Bundesliga do të jetë kampionati i parë elitar në Europë që do të rifillojë pas pezullimit si pasojë e pandemisë së Koronavirusit.

Qeveria Merkel ka insistuar se duhet të ketë një karantinë dy-javore për të gjithë ekipet përpara se të zbresin në fushën e lojës, shkruan SYRI.net.

Sot do të zhvillohet një takim me krerët e shteteve për të diskutuar planet e Gjermanisë për lehtësimin e bllokimit aktual.

Në fillim u përfol se futbolli në Gjermani do të rikthehet më 15 maj, por së fundmi agjencia gjermane e shtypit, DPA, konfirmon se gjithçka do të rinisë pas datës 21 maj.

Më Shumë

Prizren/ Për një javë shqiptohen mbi 1900 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, së bashku me Njësinë Rajonale të Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore të saj, gjatë periudhës 15.07.2024-21.07.2024, në kuadër...

Blero nuk është më beqar, ky detaj tregon shumë

Blero Muharremi kohës së fundit është mjaftë prezent në mediat rozë për arsye të romancës së tij. Këngëtari aktualisht është në lëvizje mes Zvicrës dhe...

Lajmet e Fundit