22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Ndalohen 23 persona në Prizren

Edhe gjatë së martës Policia e Prizrenit ka ndaluar, shoqëruar në stacion apo edhe ka arrestuar persona për veprën “Mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë”.

Qytetarët e Prizrenit vazhdojnë të mos respektojnë masat e vëna nga qeveria, gjegjësisht Ministra e Shëndetësisë kundër përhapjes së koronavirusit.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, del se më të padisiplinuarit kanë qenë banorët e Prizrenit pasi që në mesin e 40 personave se janë arrestuar, ndaluar apo shoqëruar në stacion policor, 23 janë vetëm nga komuna e Prizrenit

 

Përpiluar me datë 06/05/2020

VEPRA: MOSVEPRIM SIPAS DISPOZITAVE SHËNDETËSORE GJATË EPIDEMISË NUMRI I RASTEVE

NUMRI I PERSONAVE

DRP – Prishtinë

3

7

DRP-Gjilan

2

5

DRP-Ferizaj

0

0

DRP-Prizren

16

23

DRP-Pejë

3

4

DRP-Gjakovë 

0

0

DRP-Mitrovicë – Jugu

1

1

DRP-Mitrovicë – Veri

0

0

Departamenti i Kufirit

0

0

     Totali                                                                                                                           25                             40

 

Më Shumë

“Hidroregjioni Jugor” në luftë kundër keqpërdorimit të ujit në Prizren

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka nisur një operacion për identifikimin dhe shkëputjen e lidhjeve ilegale të konsumatorëve. "Ekipet e inspektoratit vazhdojnë me...

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Lajmet e Fundit