34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Zelensky: 5 raketa goditën Kievin, sulmi për të poshtëruar OKB-në

Pesë raketa ruse goditën Kievin mbrëmjen e sotme, teksa sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ishte në kryeqytetin ukrainas. Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

“Kjo flet shumë për qëndrimin e vërtetë të Rusisë ndaj institucioneve globale, përpjekjet e udhëheqjes ruse për të poshtëruar Kombet e Bashkuara dhe gjithçka tjetër për të cilën organizata përfaqëson.

Kështu që ne kemi nevojë për një përgjigje të përshtatshme dhe të fuqishme.”- u shpreh Zelensky.

 

Më Shumë

Parashikimi i motit, maksimalja deri 35 gradë

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe stabil. Sa i përket...

Deri në 4 orë pritje në Merdare

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe në mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikëkalimin kufitar në Merdar pritjet në dalje janë...

Lajmet e Fundit