11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Mot i vranët dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur mot kryesisht i ngjashëm do të vazhdojë edhe për këto dy ditë.

IHK njofton se të shtunën parashihen luhatje në parametrat meteorologjik duke krijuar mundësi për riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Më Shumë

Prizreni, shembull i respektimit të të drejtave të njeriut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj priti sot Clara Sanchez, Pastor nga DGNEAR në Bruksel, përgjegjëse për programet/projektet që kanë të bëjnë me komunitetin rom,...

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Lajmet e Fundit