19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Zhbllokohet kanalizimi fekal dhe i ujërave atmosferike në Gexhë të Rahovecit

Operatori ekonomik ka bërë zhbllokimin e kanalizimit fekal dhe ka hapur kanalin e ujërave atmosferike të fshatit Gexhë të Rahovecit.

Por, për këtë u desh ndërhyrja e komunës , përkatësisht e drejtorit të Drejtorisë për Shërbime Publike, Përparim Krasniqi, thuhet në njoftim të kësaj komune.

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Sindikata e Sektorit Privat i dërgon letër Kurtit: Çfarë faji kemi që po na dënoni?

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, i është drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me mosplotësimin e...

Lajmet e Fundit