32.8 C
Prizren
E diel, 1 Gusht, 2021

Zyrtare: Premierliga fillon me 17 qershor

Liga Premier e ka konfirmuar lajmin se do të rifillojë ndeshjet nga 17 qershori ku do të zhvillohen të gjitha 92 ndeshjet e mbetura.

Një deklaratë u lëshua këtë mbrëmje, pasi gjatë ditës shumë mediume kishin raportuar se tashmë 20 klubet kishin rënë dakord për të filluar.

Ekziston një “datë e re e përkohshme e rifillimit për sezonin 2019/20, të mërkurën më 17 qershor, me kusht që të ekzistojnë të gjitha kërkesat e sigurisë”.

Liga Premier do të fillojë me ndeshjet Aston Villa-Sheffield United dhe Manchester City-Arsenal, që ishin shtyrë për shkak të finales së Carabao Cup.

Raundi i parë i plotë i ndeshjeve që pas shpërthimit të COVID-19 do të jetë në fundjavën që fillon të premten në 19 qershor.

Deklarata e Ligës Premier konfirmoi gjithashtu se të gjitha 92 ndeshjet do të transmetohen nga partnerët ekzistues Sky Sports, BT Sport, BBC Sport dhe Amazon Prime.

Do të ketë ndeshje edhe në mbrëmjen e së premtes në orën 21:00 , të shtunën në orën 13.30, 16.00, 18.30 dhe 21.00, të dielën në orën 13.00, 15.00, 17.30 dhe 20.30, plus një ndeshje të hënën në 22:00.

Liverpooli është në rrugë të mirë që të shpallet kampion në Angli, pasi është 25 pikë para vendit të dytë.

Më Shumë

Familjarët identifikojnë të dashurit e tyre që vdiqën në aksidentin në Kroaci, lot e britma në spital

Ishte e dhimbshme për të parë lotët dhe për të dëgjuar britmat e familjarëve të personave që vdiqën në aksidentin e sotëm. Ata mbërrinë...

Si ndodhi tragjedia, Policia kroate përshkruan në detaje lëvizjen fatale të autobusit

Departamenti i Policisë së qarkut Brod-Posavina në Kroaci ka lëshuar ??një deklaratë duke detajuar rrethanat e aksidentit tragjik me autobus në autostradën afër qytetit...

Jeleku i Faik Konicës, relikt i çmuar në Boston

Për afro 70 vjet, jeleku u ruajt nga familja dardhare, Pani. Sot ndodhet në Boston, në shtëpinë e Andrea Panit- shkruan Fuat Memelli. Ishte një...

Arrestohet një 43-vjeçar në Suharekë, dyshohet për kanosje

Policia e Kosovës ka arrestuar një 43-vjeçar me inicialet G.D, për shkak të dyshimit se i njëjti ka kryer veprën penale të kanosjes dje...

Meçi Joshua vs Fury pas pak muajsh, thotë promotori Hearn

Meçi i shumëpritur në kategorinë e rëndë mes Anthony Joshuas dhe Tyson Fury ka mundësi reale të zhvillohet në muajin shkurt, ka thënë Eddie...

Gjermani: Një i vdekur, 16 të lënduar dhe katër të zhdukur nga shpërthimi në një fabrikë

Re të mëdha tymi, një viktimë, katër të plagosur rëndë dhe dymbëdhjetë të plagosur të lehtë është bilanci i tanishëm i një shpërthimi të...

Në Sptalin e Prizrenit, 3 pacientë në trajtim me COVID-19

Në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme për trajtim për coronavirus janë të shtrirë 82 pacientë. Në raport bëhet e ditur se 34 janë të...

U njohën në rrjete sociale – e dhunon në njërën nga villat e fshatit Nashec

Një rast i dhunimit kishte ndodhur më 22 korrik në Prizren, saktësisht në fshatin Nashec. IndeksOnline mëson se rasti është lajmëruar sot në Policia nga...

Shqiptarja arrin në finale të Lojërave Olimpike

Atletja shqiptare Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike “Tokio 2020’”. Gega garoi sot në...

Rrahje ndërmjet dhjetë personave në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar për në rast rrahje që ka ndodhur në mes dhjetë meshkujve, pas një mosmarrëveshje që kanë pasur. Të lënduarve i...

Vendoset për të ardhmen e Vedat Muriqit

Përpara takimit të djeshëm mes Lazios dhe Triestinës, Maurizio Sarri, Claudio Lotitto dhe Igli Tare kanë drekuar së bashku. Ka qenë pikërisht merkatoja e klubit...

Rruga drejt atdheut që u këput në mes/ Krejt çka dihet për tragjedinë në Kroaci

Mëngjesi i 25 korrikut u zbardh me një lajm tronditës për vendin. Dhjetë mërgimtarë nga Kosova kanë humbur jetën kurse më shumë se 40...

Dogana shënon rekord në të hyra, mbi 700 milionë euro deri më sot

Dogana e Kosovës ka mbledhur mbi 700 milionë euro të hyra, nga 1 janari deri më dje, 26 korrik. Sipas njoftimit të Doganës, kjo është...

Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe varroset në ora 19:00

Para pak minutave kanë arritur në Kosovë trupat e pajetë të viktimave që pësuan nga aksidenti tragjik në Kroaci, i cili ndodhi të dielën. Trupat...

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të vaksinohen kundër Covid-19. Jasharaj më...

Temperatura deri në 38 gradë celsius

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë fundjavës do të ketë mot shumë të nxehtë, dhe se në disa vende temperaturat të dielën do të...

Lajmet e Fundit