11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Në Rahovec vidhet filtri për pastrimin e mbeturinave në lum

Në Rahovec është vjedhur filtri që shërben për pastrimin e mbeturinave në lum.

Siç shkruhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, vlera e filtrit është e konsiderueshme.

Rasti është në procedurë hetimore.

“Ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se më 25.04.2024 rreth orës 10:00 nga banorët e fshatit është njoftuar se në lumin e fshatit mungon filtri (kurthi) i vendosur i cili shërben për pastrimin e mbeturinave në lum. Sipas ankuesit vlera e tij është e konsiderueshme. Rasti ne procedure hetimore”, njofton Policia e Kosovës.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Lajmet e Fundit