15.7 C
Prizren
E shtunë, 26 Shtator, 2020

“Boll ëndërruam për Champions! Ronaldo te PSG? Hile e vjetër mediatike”

Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit, pas eliminimit nga Champions League ka dhënë një intervistë të gjatë dhe sigurisht është ngacmuar edhe në lidhje me të ardhmen e Maurizio Sarri.

“Ky sezon ka qenë dukshëm i hidhur, i vështirë dhe në të cili kemi arritur një rezultat të shkëlqyeshëm me fitimin e titullit të nëntë radhazi. Kemi shkruar një kapitull fantastik në librat e historisë dhe Maurizio meriton faqen e tij të jashtëzakonshme për vetën e tij, duke shkuar nga ligat amatore te fitimi i titullit kampion”, tha fillimisht Agnelli për “Sky Sport Italia”, ndërkohë që nuk e fsheh zhgënjimin për eliminimin.

“Pa asnjë diskutim që kemi zhgënjyer në Champions League. Tifozët dhe lojtarët janë të zhgënjyer për këtë. E kam thënë disa herë vitet e fundit që Champions League ishte një ëndërr, tani duhet që të jetë një objektiv për ne. Të eliminohesh kështu është shumë zhgënjyese.

Ditët në vijim do të ulemi dhe të analizojmë gjithçka dhe të bëjmë një vlerësim për të shkuar përpara sezonin e ardhshëm.  Juventusi i ka këto objektiva, të fitojë në Itali dhe në Europë. Kemi në ekip lojtarin më të mirë në historinë e Champions League dhe e provoi sërish është kundër Lyon. Duhet ta rinisim sërish më të njëjtin entuziazëm”.

ANALIZA – “Një analizë e plotë e sezonit do të bëhet me të gjithë në stafin tonë. Duhet të rivlrësojmë se si do ta rizbulojmë entuziazmin që na duhet për ta filluar sezonin tjetër me uri për të luajtur dhe fituar kudo. Është një analizë e plotë. Vazhdoj të dëgjoj se kemi ekipin më të vjetër në Europë dhe këtë gjë duhet ta shikojmë.

Ka qenë një sezon i vështirë, me shumë ndryshime dhe normalisht duhet kohë. Kur bën kaq shumë ndryshime e dini që mund të shfaqen vështirësi. Pavarësisht gjithë kësaj, fituam nëntë tituj radhazi në Serie A. Kjo nuk kishte ndodhur kurrë 99 vite para se ta bënim ne dhe dyshoj se do të ndodhë përsëri në 100 vitet e ardhshme”, shton kreu i klubit bardhezi.

RONALDO – “Jam plotësisht i bindur që ai do të qëndrojë në skuadër. Lajmi që doli mendoj se kishte të bënte me një intervistë të dhënë muaj më parë dhe ndodhi që të botohej parë se të luanim kundër një skuadre franceze. Është një hile e vjetër që bën media. Unë mund t;ju siguroj që Ronaldo do të mbetet një nga shtyllat kryesore të Juventusit”.

- Advertisement -

Më Shumë

Prova, përgjime e dëshmitarë okular- Pse hoqi shteti dorë në dënimin e të dyshuareve për vrasje të dyfishtë në Malishevë?

Vrasja e dy vëllezërve në oborr të shtëpisë në Plloqicë të Malishevës edhe pas më shumë se dy viteve nuk ka gjetur drejtësisë. Motra e...

Kapet me dy qese marihuanë, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren pasi që në qantën e tij janë hasur dy qese të vogla plastike 1.2 gr të mbushura me...

Thaçi dekoroi ambasadorin Grenell me Medaljen Presidenciale të Meritave

Presidenti Hashim Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin special të Presidentit të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Thaçi...

Mungon i pandehuri dhe i dëmtuari, shtyhet seanca për vjedhje në Suharekë

Në Gjykatën Themelore në Prizren, dega në Suharekë, të hënën ka dështuar të vazhdojë gjykimi ndaj të akuzuarve Arian Përzhaku dhe Erlind Gegaj për...

Kamioneta godet këmbësoren në Prizren

Një aksident trafiku raportohet se ka ndodhur mbrëmë në Prizren. Sipas policisë, i dyshuari shtetas i huaj derisa ishte duke drejtuar kamionetën, ka goditur këmbësoren. Policia...

Qeveria ndan mjete shtesë për policinë

Në mesin e shumë pikave të reja që Ministria e Shëndetësisë i ka publikuar lidhur me masat e reja për koronavirus, është edhe vendimi...

Një polic zihet në gjumë, 12 kolegët e tij transferohen nga Zhuri në Prizren

Mekanizmat e inspektimit dhe kontrollit të brendshëm të Policisë së Kosovë gjatë një inspektimit që kishin zhvilluar në mëngjesin e 23 gushtit të këtij...

Prizren: “I pasigurt në shtëpi”

Janë bërë më shumë se një vit nga vdekja e nënës së A. H.  Hatije Dina vdiq në moshën 54-vjeçare në rrethana të dyshimta, të...

Punohet edhe të shtunën në Suharekë, kryetari inspekton rrugët dhe ambientin

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj është shumë i përkushtuar në punën e tij. Muharremaj, edhe pse ditë e shtunë, del në teren dhe inspekton...

Orari i xhiros së dytë: Kryendeshja në Suharekë

Java e dytë e kampionatit elitar në futbollin kosovar do të vazhdojë gjatë kësaj mesjave. Krye-ndeshja do të zhvillohet në Suharekë, aty ku Ballkani do...

Vedat Muriqi pozitiv me COVID-19

Aventura e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi, nuk ka nisur mirë te Lazio. Shtatlarti ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testimeve të bëra, shkruan Tuttomercatoweb. Muriqi...

Morata kryen testet mjekësore me Juventusin

Juventusi ka konfirmuar se Alvaro Morata është duke iu nënshtruar testeve mjekësore në J|Medical. Sulmuesi spanjoll do të transferohet në Torino në formë huazimi nga...

Policia në Prizren kontrollon makinat bujqësore dhe automjetet pa sinjalizim e drita

Me qëllim parandalimin e aksidenteve në trafik e sidomos atyre me fatalitet, lëndime trupore dhe dëme materiale si pasojë e parregullsisë së gjendjes teknike...

Policia jep detaje për vrasjen në Prizren: I dyshuari gjuajti me armë policët

Një person ka mbetur i vrarë pas një shkëmbim zjarri që ka ndodhur në lagjen Tusuz të Prizrenit. Policia e Kosovës në një komunikatë për...

Kapet në pikën kufitare në Morinë 35-vjeçari kosovar, kërkohet nga Gjermania për “vjedhje”

Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Gjermania. Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me...

Mbi shqiptarin e vrarë në Cyrih ka shtënë e bija e tij 18 vjeçe

Rrethanat e vrasjes së shqiptarit 47 vjeçar nga Kosova M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar...

Lajmet e Fundit

Fushata e Trump me Kosovën

Shkodran Ramadani Më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq nënshkruan “Marrëveshjen për normalizim ekonomik”...

Qeveria ndan mjete shtesë për policinë

Në mesin e shumë pikave të reja që Ministria e Shëndetësisë i ka publikuar lidhur me masat e reja për koronavirus, është edhe vendimi...

Qeveria lejon pjesëmarrjen e qytetarëve në ceremonitë fetare

Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19. Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi i ceremonive fetare, por në...

Qeveria miraton masat e reja, u zgjatet orari gastronomëve

Qeveria ka marrë masat e reja ndaj COVID-19 në mbledhjen e saj të premten. Në kuadër të tyre, gastronomisë i është zgjatur orari edhe...

Kamioneta godet këmbësoren në Prizren

Një aksident trafiku raportohet se ka ndodhur mbrëmë në Prizren. Sipas policisë, i dyshuari shtetas i huaj derisa ishte duke drejtuar kamionetën, ka goditur këmbësoren. Policia...