21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Aksion simbolik në Prizren: Mbillen 30 fidanë në shenjë të Ditës së Tokës

Drejtoria e Shërbimeve Publike në Prizren, ka organizuar sot një aksion simbolik për mbjelljen e 30 fidanëve për shënimin e Ditës së Tokës dhe rëndësinë e ruajtjes së mjedisit.

Fidanët u mbollën në Lagjen “Lakuriq” (Rruga “Përparim Thaqi”), në afërsi të SHFMU “Mati Logoreci” dhe Qendrës Burimore “Lef Nosi”, raporton PrizrenPress.

“Fidanët u mbollën me synim të nxitjes së ndërgjegjësimit të të gjithëve në lidhje me domosdoshmërinë e mbrojtjes së ambientit dhe të planetit tonë, derisa, investimi në gjelbërimin e qytetit dhe më gjerë është i vazhdueshëm nga DSHP-ja”, thuhet në njoftimin e komunës./PrizrenPress.com

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Amaneti i Ernest Koliqit

Nga: Frank Shkreli Ishte 15 Janari i vitit 1975 kur bota shqiptare mësoi se Profesor Ernest Koliqi kishte ndërruar jetë, ndërkohë që njoftohej gjithashtu se...

Lajmet e Fundit