15.7 C
Prizren
E mërkurë, 3 Qershor, 2020
- Advertisement -

Lajme

Edhe Kryesia Qendrore e LDK-së kundër Eqës

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren Eqrem Kryeziu do të largohet nga drejtimi i kësaj dege menjëherë pas përfundimit të...

Vërmicë: Kapen 50,000 euro të padeklaruara

Të shtunën, oficerët doganorë në Vërmicë, gjatë kontrollit të një automjeti me targa të Shqipërisë, kanë arritur të gjejnë të fshehura 50,000 euro, njofton...

Një i vdekur në Brezovicë

Një person ka vdekur  aksidentalisht në Brezovicë. Mësohet se i ndjeri me profesion kishte qenë doktor, emri i të cilit është Ilaz Miftari është babai i...

Sekreti i Vlorës

Të gjithë e kujtojnë të ftohtin e 17 shkurtit 2008. Rrezet e diellit të ditës më të shënuar në historinë e kosovarëve nuk kishin...

Për shtatë drejtori, 22 kandidatë për drejtor të Qeverisë “Muja III”

Njëzetedy kandidatë nga PDK-ja deri më tash synojnë të bëhen pjesë e Qeverisë “Muja III”.Emrat e tyre tashmë edhe zyrtarisht janë propozuar para kryetarit...

Besniku i LDK-së

Anëtari i Kryesisë së LDK-së në Prizren, Ridvan Hoxha për herë të parë ka treguar për ofertat që ka pasur nga partitë e tjera...

Shteti në “rikverc”

Kosova është njohur nga 106 shtete për këta gjashtë vjet, është anëtarësuar në disa organizata ndërkombëtare financiare, por ende ka papunësinë dhe varfërinë më...

Sejdiu: Pavarësia ishte premtim i presidentit Bush

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka rrëfyer prapaskenat që quan deri te shpallja e pavarësisë së Kosovës. Vënien e nënshkrimit si personi i parë në dokumentin e...

Partia e Limajt dhe Krasniqit bëhet me seli

Partia më e re në Kosovë, e iniciuar nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi, tashmë kanë siguruar strehën. Një shtëpi trekatëshe në lagjen “Pejton”...

Kush ia nisi luftës ma i pari?

Gjermania, Astro-Hungaria, Rusia, Serbia, Britania? Kush nga këto shtete filloi e para Luftën e Parë Botërore? Lexoni dhjetë interpretime të historianëve të ndryshëm, të...

Lajmet e Fundit

Prizren: Aktakuzë për tentim vrasje, kanosje dhe armëmbajtje pa leje

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit me inicialet F.K., për shkak të dyshimit të bazuar...

Lëvizja Vetëvendosje nuk hyn në seancë

Ka nisur seanca për votimin e Qeverisë së Avdullah Hotit.Në Kuvend mungon i gjithë Grupi Parlamentar i Lëvizjës Vetëvendosje. Më herët LVV nuk e kishte...

Haxhi Shala tregon çfarë mospajtime ka me Limajn dhe çka do ta bindë ta japë votën

Deputeti i NISMA’së për Kosovën, Haxhi Shala, deri tani ende nuk ka një qëndrim të qartë nëse do të votojë Qeverinë e Avdullah Hotit. Shala...

Nis Seanca për votimin e Qeverisë Hoti, Vjosa Osmani s’pranon ta drejtojë atë

Ka nisur seanca ku pritet që të votohet qeveria në krye me Avdullah Hotin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Gazeta Express. Seanca është duke...

Vidhet automjeti në Prizren, Policia po heton rastin

Një qytetar ka raportuar dje në Polici rastin e vjedhjes së automjetit, transmeton PrizzrenPress. Sipas ankuesit, nga persona të panjohur gjatë mëngjesit i kanë vjedhur...