17.8 C
E premte, 26 Prill, 2024

Mbyllet ndeshja Vllaznia – Liria

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Vllaznisë së Pozheranit dhe Lirisë, e cila në kuadër të javës së 26-të të Vala Superligës së Kosovës në futboll, u zhvillua në Gjilan. Ndeshja përfundoi pa fitues dhe me rezultatin më të padëshiruar në futboll, 0:0.

Pjesa e parë është karakterizuar me pak raste shënimi, madje në disa momente ka qenë edhe mjaft monotone. Në pjesën e dytë loja ishte pak më interesante, por asnjëra palë nuk arriti të shënojë.

Aktualisht Vllaznia gjendet në pozitën e fundit me 14 pikë, ndërsa Liria renditet në pozitën e tretë me 43 pikë.

Inzaghi: Gjashtë trofe për tri vjet nuk janë pak

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi ndihet i lumtur me fitoren e mbrëmshme në derbin e qytetit, i cili njëherësh ia siguroi edhe titullin e...

Biblioteka e Prizrenit shënon Ditën Ndërkombëtare të Librit

Biblioteka e Prizrenit shënoi Ditën Ndërkombëtare të Librit . Drejtoresha e Bibliotekës, Sahadete Sadikaj-Kukaj, theksoi se angazhimet e institucionit janë të ofrojë librin sa më afër...