3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

1.5 miliardë euro i sigurohen shtetit nga dogana

Doganat e Kosovës, sivjet i kanë sjellë shtetit 1.5 miliard euro, që sipas zëdhënësit të Doganave, Adriatik Stavileci, është sukses shumë i madhë.

Siç u shpreh ai në “Sytë Shtatë” në Klan Kosova, eksporti i mallrave kosovare ka prekur 900 milion euro, e që nëse shkon në këtë trend rritje, në vitin e ardhshëm, për herë të parë pritet të kalohet 1 miliard euro.

Importi i mallrave nga jashtë, ka arritur 5 miliardë euro.

Më Shumë

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Lajmet e Fundit