6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

13 të vdekur dhe 1 mijë e 901 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 13 persona kanë vdekur dhe janë shënuar 1 mijë e 901 raste pozitive me COVID-19.  Gjatë këtij intervali kohorë janë testuar 10.848 persona të dyshuar për koronavirus.

Ndërkohë numri i rasteve aktive ka arritur në 21.922, derisa 433 ia kanë dalë betejës me koronavirus.

Kurse 21.719 persona janë imunizuar me kurën Anti COVID-19.

Më Shumë

Ulja e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët, për katër ditë 188 seanca anulohen në Gjykatën e Prizrenit

Për katër ditë 188 seanca janë anuluar në Gjykatën e Prizrenit dhe degët e saj si pasojë e vendimit të Qeverisë për uljen e...

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

Lajmet e Fundit