5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

23 vjet nga masakrat në Celinë dhe Fortesë (Video dokumentari nga Gani Rudaj)

Sot bëhen 24 vjet  nga masakra e kryer nga ushtria dhe policia e pushtuesit serb në fshatrat Celinë dhe Fortesë të Rahovecit.

“PrizrenPress” sjell dokumentarin e punuar pas përfundimit të luftës nga prof. Gani Rudaj

Më Shumë

Zelensky: Rusët po planifikojnë diçka në jug

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, njoftoi mbrëmë në kanalin e tij Telegram, se forcat ruse “megjithë humbjet jashtëzakonisht të larta, ende po përpiqen të avancojnë...

Grabitje e armatosur në Prizren: Pronari i shtëpisë kacafytet me hajdutin

Grabitjet e vjedhjet nëpër shtëpi e banesa përveç që po sjellin humbje të mëdha, po shkaktojnë edhe pasiguri e ankth te qytetarët, që shpesh...

Lajmet e Fundit