2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

23 vjetori i masakrave, Rahoveci me homazhe te varrezat e dëshmorëve në Brestoc, Fortesë e Celinë

Sot janë bërë 23 vjet që nga masakrat në fshatrat Fortesë, Brestoc, Krushë dhe Celinë të Komunës së Rahovecit.

Me këtë rast, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe në varrezat e dëshmorëve.

Në fshatin Brestoc homazhet do të bëhën nga ora 10:00, në Fortesë nga ora 11:00 dhe në Celinë nga ora 13:00.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Hajrulla Çeku pranon kërcënime me vrasje nga Serbia

Ministri i MKRS-së, Hajrulla Çeku ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe kërcënuese, mes tyre edhe ato me vrasje, lidhur me sensibilizimin e opinionit botëror për...

Vërmicë:Kapet mbi gjysmë kilogrami ari gjatë tentim kontrabandës

Oficerët e Doganës  të dielën kanë parandaluar futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ari në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.   Sipas njoftimit, sasia ka qenë...

Lajmet e Fundit