16.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

23 vjet që nga themelimi i Policisë së Kosovës

6 shtatori i vitit 1999 shënon datën kur Policia e Kosovës fillon ekzistencën si institucion i sigurisë.

Organizata për Bashkëpunim dhe Siguri (OSBE), në pajtim me Rezolutën 1244 të Kombeve të Bashkuara, hapi shkollën policore dhe nisi trajnimin e kandidatëve të parë për t’u bërë policë të Kosovës.

176 pjesëtarë ishin gjenerata e parë e institucionit që në atë kohë mori emrin Shërbimi Policor i Kosovës.

Më Shumë

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Berisha: S`durohet deri në pafundësi Serbia, një ditë do t`i vije fundi durimit

Sekretari i Nismës, Zafir Berisha, ka bërë me dije se Kosova një ditë do të jetë e detyruar për një operacion të madh policor...

Mona Liza

Lajmet e Fundit